Jeden klub, dvě mistrovství a trojnásobní mistři

18. dubna 2016

Uplynulý víked přinesl nevídané výsledky na poli národním, a dokonce i mezinárodním. V sobotu 16. 4. se skvělé reprezentaci na Mistrovství Evropy ve standardních tancích mohl těšit právě český taneční sport. Vydali se sem Roman Pecha a Kateřina Srostlíková, aby se představili v kategorii mládež. Bezesporu obstáli v konkurenci 56 párů a protančili se až do čtvrtfinále, kde obsadili 16. místo, což se jim povedlo jako druhému českému páru za posledních 5 let.

Třetí z mistrovských klání se odehrálo v neděli v kongresovém centru Zlín a nejednalo se o nic jiného než o šampionát v deseti tancích. O takřka taneční hattrick se zasloužil pár Daniel Borůvka a Barbora Borůvková. Naši nejmladší reprezentanti sklidili mistrovský titul v kategorii junior I a vedle letošních zlatých medailí z mistrovství v latinskoamerických tancích i v tancích standardních jim přibylo do sbírky i zlato v kombinaci deseti tanců. Co víc, dalo by se říci, že jdou ve šlépějích svého trenéra Miroslava Hýži. Stejně tak jako jim se před patnácti lety podařilo jeho trenérovi, tehdy s partnerkou Denisou Walterovou, dosáhnout na mistrovské tituly jak v obou disciplínách, tak i v tzv. desítce.

Pojďme dál. Dvojí zastoupení měl klub TK Olymp Olomouc v soutěži mládežnických párů a obě tyto dvojice byly za svůj výkon odměněny účastí ve finále. Sourozenci Vilém a Nela Šírovi obsadili vynikající šesté místo a již zmiňovaní Roman Pecha a Kateřina Srostlíková se dokonce stali vicemistry České republiky.

Zástupci Olympu nechyběli ani ve věkové kategorii Do 21 let. Zde se předvedli Matěj Očenášek s Eliškou Koldovou, a že jejich snaha nebyla vůbec marná, dokazuje jejich čerstvě vybojovaný titul druhých vicemistrů v deseti tancích pro rok 2016.

V dospělých jsme měli možnost opět vidět dva naše páry – Romana s Kateřinou a Matěje s Eliškou. V konkurenci 23 párů se na semifinálové 11. místo dotančil pár Roman Pecha a Kateřina Srostlíková, zatímco Matěj Očenášek s Eliškou Koldovou zůstali téměř těsně před branami semifinále, na 15. příčce.

Ale to není vše, některé páry si start na desítkovém mistrovství vyzkoušely poprvé. Mezi třiatřiceti páry kategorie junior I bojovali Marek Směták a Aneta Zymová, nakonec obsadili 23. místo a hned v těsném závěsu za nimi skončili Dominik Veverka s Valerií Látalovou, a to na dělené 24. – 25. příčce. Doslova nabitou atmosféru mistrovského parketu si v dospělácké kategorii vychutnali Jakub Janků a Lenka Dobešová, kteří se v konkurenci dvaatřiceti párů umístili na místě 22.

Záznam této soutěže budete moci sledovat v sobotu 23. 4. v 10:05 a ve čtvrtek 5. 5. v 15:25 na ČT sport.