Prázdninové úspěchy

2. 9. 2015 22:25

Ani v prázdninových měsících se na tanečních parketech nezahálelo. Konalo se hned několik mezinárodních soutěží, na kterých nechyběly i páry TK Olymp Olomouc.

Hned zkraje léta, 12. července, se uskutečnilo Mistrovství světa ve standardních tancích mládeže v italském Rimini. Zde pár Roman Pecha s Kateřinou Srostlíkovou v konkurenci 66 párů vybojovali úctyhodné 42. místo.

V sprnu proběhlo German Open Championship ve Stuttgartu, kam se vydali sourozenci Daniel a Barbora Borůvkovi. Ti soutěžili v kategorii junior I standard a protančili se až do čtvrtfinále, kde obsadili vynikající 24. příčku z celkového počtu 85 tanečních párů. Dále také ve Stuttgartu zabojovali Adam Jendrulek s Ivou Riedrovou, kteří ve standardních tancích skončili na 195. – 196. místě z 258 párů. Téže soutěže se účastnili i Radim Stupka s Terezou Jendrulkovou a umístili se na místě 141. – 146., zatímco v latinskoamerických tancích obsadili 227. – 228. příčku mezi 314 páry.

Na závěr prázdnin se konal open v maďarské Budapešti. V soutěži mládeže ve standardních tancích zde sklidili obrovský úspěch Roman Pecha a Kateřina Srostlíková. Mezi čtrnácti páry  obsadili obdivuhodnou třetí příčku, odvezli si tak bronzové medaile i cenné body do ranklistu.

Další úspěchy očekáváme hned vzápětí, se začínající druhou půlí sezóny totiž páry TK Olymp Olomouc vyrážejí soutěžit jak na české parkety, například do Chvaletic či Otrokovic, tak i zapůsobit na mezinárodní úrovni na openy v  Praze, Bratislavě a v Ostravě. Čeká nás také Mistrovství české republiky družstev, kde náš taneční klub jistě zaznamená hojnou účast.