Zářijová taneční liga a MČR družstev

23. 9. 2015 20:17

O tomto víkendu proběhly dvě přední soutěže: taneční liga dospělých v Otrokovicích a Mistrovství České republiky družstev ve Zlíně. Jak si vedly naše páry?

V sobotu 19. 9. se kromě postupových soutěží tříd D, C, B a A uskutečnila i taneční liga dospělých, kde náš klub reprezentovaly celkem tři páry. Ve standardních tancích se v konkurenci třiadvaceti párů probojovaly do finále oba naše startující páry – Miroslav Hýža s Dominikou Feglovou si získali vynikající páté místo a hned za nimi, na místě šestém, skončili Adam Jendrulek a Iva Riedrová. V latinskoamerické části zabodovali Radim Stupka s Terezou Jendrulkovou, kteří se protančili do semifinále a umístili se na deváté příčce mezi 29 páry.

O den později, v neděli 20. 9. se konalo Mistrovství České republiky družstev, na něž vyslal klub TK Olymp Olomouc hned čtyři družstva. Ve standardních tancích dvě v kategorii dospělých a jedno ve věkové kategorii do 21 let, v latinskoamerických tancích se předvedlo jedno družstvo dospělých. A všechny zmíněné týmy sklidily náležitý úspěch.

V disciplíně standardních tanců obsadilo Družstvo A (Radim Stupka – Tereza Jendrulková, Jakub Janků – Lenka Dobešová, Miroslav Hýža – Dominika Feglová, Roman Pecha – Kateřina Srostlíková) skvělé finálové páté místo v konkurenci 18 družstev. Na 12. – 13. místě, tedy jako první nepostupující do semifinále, skončilo Družstvo B ve složení Jakub Zárybnický – Vasilisa Hošovská, Pavel Grepl – Štěpánka Peřestá, Richard Pánek – Anna Pánková a Lukáš Hanzlík – Veronika Górová.
V kategorii do 21 let v tancích standardních naše družstvo skončilo ve finále na páté příčce. O toto umístění se zasloužili: Roman Pecha a Kateřina Srostlíková, Jakub Zárybnický a Vasilisa Hošovská, Jakub Janků a Lenka Dobešová a také Richard Pánek a Anna Pánková.
V latinskoamerických tancích se naše dospělácké družstvo (Janků – Dobešová, Pecha – Srostlíková, Stupka – Jendrulková a Zárybnický – Hošovská) probojovalo do semifinále a získalo tak mezi 18 družstvy výborné 10. místo.

Fotogalerii z mistrovství si můžete prohlédnout zde: http://tkolymp.cz/fotogalerie/165