Naši reprezentanti opět bodují

20. 10. 2015 01:08

Jméno Tanečního klubu Olymp Olomouc zaznělo o uplynulém víkendu nesčetněkrát. Není divu, na soutěžích v Týnci nad Sázavou a ve Vyškově se sbíraly body, Fka a cenné kovy.

Sobotní ráno započalo taneční ligou juniorů a mládeže. V Týnci nad Sázavou zazářili sourozenci Daniel a Barbora Borůvkovi, kteří na celé čáře vyhráli jak ve standardních, tak i v latinskoamerické části taneční ligy kategorie Junior I. Vzápětí se na stupně vítězů postavili Roman Pecha a Kateřina Srostlíková, kteří přebírali stříbrnou medaili na taneční lize mládeže ve standardu, v latině se zase prosadili Matěj Očenášek s Eliškou Koldovou, již vytančili bronzové umístění.

Následovaly postupové soutěže hlavní kategorie tříd A i B, kde naše páry opět nechyběly. Ve třídě A již zmiňovaní Roman s Kateřinou zvítězili ve standardních tancích. Naopak v latině opět uspěli Matěj s Eliškou, které díky zisku stříbrné medaile dělí od postupu do třídy M již jediné finálové umístění.

 

V neděli 18. 10. se páry sjely na soutěž v nedalekém Vyškově. Vytvořily tak vynikající atmosféru, ve které se úspěchy rodily jeden za druhým. Posuďte sami.

Našimi nejmladšími medailisty se stali Maxim Tsepelev a Anna Skalková, kteří v soutěžích třídy E vybojovali v obou dětských kategoriích bronz. Další skvělý výkon podali Dominik Veverka s Eliškou Fialovou. Ti si v konkurenci 16 párů vytančili úžasné druhé místo v kategorii Junior I D ve standardních tancích.

Dospělácké páry se postaraly o vynikající výsledky hned poté. První místo ve standardních tancích třídy D obhájili David Tomášek a Veronika Honová.  V téže třídě se v latinskoamerických tancích na přední pozice prosadily hned dva páry TK Olymp. Jakub Soušek a Kateřina Oherová soutěž vyhráli a obhájili tak své umístění z předešlé soutěže v Blansku. Těsně za ně, na skvělé druhé místo, se vyšvihli František Topič s Nikolou Starou. Oba páry si odvážejí jedna z prvních finálových umístění na cestě do vyšší třídy. Latinskoamerickou část soutěže završili Jakub Janků a Lenka Dobešová, kteří poprvé za své působení ve třídě B obsadili první příčku a jsou tak blíže k postupu mezi tanečníky třídy A.

 

Obrovská gratulace všem párům!