Protančený advent

14. prosince 2015

První prosincovou sobotu, 5. 12., se uskutečnila soutěž v Kroměříži. Zrovna zde se podařilo hned dvěma našim párům získat třídu C v latinskoamerických tancích. Prvním z nich byli Dominik Veverka s Eliškou Fialovou v dětské kategorii a v kategorii dospělých postoupili o třídu výše František Topič s Nikolou Starou.

Ve večerní části, na taneční lize standardu, zazářily dospělé páry Miroslav Hýža s Dominikou Feglovou a Adam Jendrulek s Ivou Riederovou.  Adam s Ivou skončili na čtvrtém místě, Miroslav s Dominikou vybojovali stříbrnou medaili a nechybělo jim monoho, aby bývali obsadili první příčku.

V neděli 6. 12. proběhlo v rámci Galavečera tanečního sportu i vyhlášení taneční ligy za rok 2015. Zde byla oceněna celoroční snaha, píle a zvláště skvělé výkony všech tanečníků z celé republiky. Do našeho klubu putovaly hned čtyři medaile: v kategorii Junior I si za nejlepší výsledky ve standardních tancích odvezli zlatou medaili sourozenci Borůvkovi, v latinsko amerických tancích pak získali stříbro. Další stříbro si zasloužili Roman Pecha s Kateřinou Srostlíkovou, to v disciplíně standardních tanců mládeže, a hned za nimi obsadili bronzovou příčku Matěj Očenášek a Eliška Koldová. Záznam z předávání cen, včetně vystoupení Daniela a Barbory Borůvkových, budete moci zhlédnout na ČT4 sport v pátek 18. 12. ve 20.10 či v sobotu v 9.00.

Následující víkend se to opět úspěchy jen hemžilo. Do moravských metropolí se vydali ti nejmenší i největší. Manželé Hrabalovi si v sobotu odvezli z Ostravy tři zlaté a jednu bronzovou medaili, stříbrní byli junioři Michal Kraus a Sabina Mádrová. O třetí adventní neděli se soutěžilo v Brně, kde ve standardních tancích kategorie Děti II zabodovali David Bureš a Valerie Látalová a protančili se na třetí místo. Jejich vrstevníci Aleš Ohera s Julií Procházkovou vybojovali stříbrnou příčku v latině. V seniorské kategorii se předvedli Vojtěch Beran a Tereza Kovačíková, ti vyhráli soutěž třídy E ve standardních tancích a v tancích latinskoamerických si vytančili bronzovou medaili. Jejich soupeři Pavel a Karolina Čadílkovi v téže soutěži dosáhli na příčku stříbrnou.

Kromě českých postupových soutěží se konal ještě slovinský Maribor Open, kde svojí účastí taktéž přispěly naše páry. Ve WDSF World Open Standard obstáli již zmiňovaní Miroslav Hýža a Dominika Feglová, v konkurenci 62 párů se dotančili na 15. místo, ve stejném kole skončili i Roman Pecha a Kateřina Srostlíková, na 22. místě. Ve WDSF Youth Open Standard ovšem obsadili osmou příčku a na Rising Stars Standard dokonce brali stříbro.

Tímto ale taneční rok 2015 rozhodně nekončí, můžeme se ještě těšit na krásně výkony o nadcházejícím víkendu, například v Ostravě, Praze či Rokycanech.