Olymp má mistry České republiky v latinskoamerických tancích!

31. 1. 2016 21:37

První z letošní série mistrovství se odehrálo přímo v Olomouci. Za zdmi Výstavište měřily síly páry různých věkových kategorií, všechny ale měly jedno společné – byly to ty nejlepší z celé republiky.

Největší pohár si domů odvezli Daniel a Barbora Borůvkovi, ve věkové kategorii Junior I se stali mistry České republiky v latinskoamerických tancích, a patří jim proto obrovská gratulace! To ale jistě nebude vše, letos mají sourozenci Borůvkovi našlápnuto na „hattrick“, zatím ovšem nepředbíhejme a počkejme si na březnové a dubnové mistrovské klání.

Skvělý výsledek z juniorské soutěže má na kontě také náš další pár, Marek Směták a Anetka Zymová. Poprvé si vyzkoušeli, jaké je tančit v nabité atmosféře mistrovství, a rovnou si vybojovali semifinálové 8 – 9. místo. Nechali tak za sebou tři čtvrtiny startovního pole (celkem 36 párů).

Třetí juniorský taneční pár, Dominik Veverka a Valerie Látalová, se bohužel ze zdravotních důvodů nemohli soutěže zúčastnit, nicméně budeme jim držet palce na nadcházejících mistrovstvích.

V Mládežnické věkové kategorii se představila dvojčata Vílem a Nela Šírovi. Jejich obdivuhodný taneční boj vyvrcholil ve finálovém kole, kde nakonec obsadili úchvatné šesté místo z 37 párů. Těsně za nimi dotančili Roman Pecha a Kateřina Srostlíková, bohužel zůstali těsně před branami finále na 7. místě.

Barvy tanečního klubu Olymp Olomouc hájil hned ve dvou věkových kategoriích pár Matěj Očenášek a Eliška Koldová. Protančili se do finále v kategorii Do 21 let a umístili se na vynikající 6. příčce, mezi dospělými konkurenty pak dotančili na místo 36.

Za zmínku také rozhodně stojí výkon Radima Stupky a Terezy Jendrulkové, ti v hlavní kategorii obsadili nádherné 7 – 8. místo a od postupu do finále je nedělilo mnoho.

A na závěr nesmíme opomenout ještě jedno jméno. Druhým mistrem, který je spjat s naším klubem, se stal náš dlouholetý trenér Filip Karásek, který téměř všechny zmíněné páry připravoval. Společně s jeho taneční partnerkou Terezou Florovou nyní nosí titul mistři České republiky pro rok 2016 v kategorii profesionálů.

Každý z těchto párů si zasluhuje velkou gratulaci, nicméně žádný z nich neusíná na vavřínech. Čekají je zanedlouho ještě Mistrovství České republiky ve standardních tancích 5. 3. v Praze a také Mistrovství ČR v deseti tancích, které se uskuteční 17. 4. ve Zlíně. Děkujeme tedy všem párům za skvělou reprezentaci a držíme palce s pilnou přípravou i s jejich výslednými výkony v záři reflektorů.