Mistrovský titul z Lucerny

21. 3. 2016 22:17

Mistrovství České republiky ve standardních tancích 2016 je již minulostí. Pojďme se ohlédnout za zářnými výkony našich párů na tomto klání.

Ve výsledku se na letošním mistrovství náš klub těšil ze zastoupení sedmi párů. Z toho dvě účasti přinesly medaile, celkem čtyři páry se staly finalisty, další dva starty byly proměněny v semifinálová umístění, jiné cenné postupy do vyšších kol soutěže se také povedly a některé z párů si vychutnaly svou mistrovskou premiéru. Začněme od těch nejmladších:

V kategorii junior I již podruhé v řadě zvítězili sourozenci Daniel a Barbora Borůvkovi, kteří jsou nyní tímto jak úřadujícími mistry České republiky v latinskoamerických tancích, tak mistry v tancích standardních. Mezi dalšími třiatřiceti juniorskými páry byly ještě další dva z TK Olymp: Marek Směták a Aneta Zymová obsadili dělené 17. – 18. místo a Dominik Veverka s Valerií Látalovou se umístili na 22. příčce.

Další dva páry se představily v mládežnické kategorii. Titul prvních vicemistrů obhájili Roman Pecha s Kateřinou Srostlíkovou, z Lucerny si odváželi stříbrné medaile. Sourozenci Vilém a Nela Šírovi se protančili do semifinálového kola, kde obsadili krásné 9. – 10. místo z celkového počtu 32 párů.

Ve finále kategorie Do 21 let zazářil pár Matěj Očenášek a Eliška Koldová, nakonec získali pomyslnou bramborovou medaili za čtvrté místo.

Obrovský úspěch zaznamenal v hlavní kategorii náš šéftrenér Miroslav Hýža se svou partnerkou Dominikou Feglovou. V konkurenci padesáti dospělých párů si vytančili finálové čtvrté místo, a to navzdory zdravotním komplikacím vyskytnuvším se během soutěže. V téže kategorii dosáhl skvělého výsledku pár Roman Pecha a Kateřina Srostlíková, ti se probojovali do semifinále, kde obsadili 11. místo. Dále náš klub v této soutěži reprezentovali Matěj Očenášek a Eliška Koldová, kteří skončili na 23. – 24. místě. A v neposlední řadě svůj první start na mistrovství zažily dva čerství držitelé mezinárodní třídy: Jakub Janků a Lenka Dobešová obsadil dělené 29. – 30. místo, Pavel Grepl a Štěpánka Peřestá místo 42.

Záznam z Mistrovství ČR ve standardních tancích můžete sledovat zde.