Olomouc Open

23. 5. 2016 15:48

3. květnový víkend proběhl Olomouc Open na zrekonstruovaném výstavišti Flora, kde jsme mohli být svědky soutěže s mezinárodní účastí. Nechyběli zde ani zástupci našeho tanečního klubu.

21. května a 22. května byl pořádán již 3. ročník mezinárodní soutěže Olomouc Open, podruhé v řadě na výstavišti Flora v pavilonu A, kde jsme mohli být svědky úžasných tanečních výkonů, které byly dotvářeny senzační atmosférou.

V sobotu proběhla řada soutěží, ve kterých se představilo hned několik našich párů. V nejmladší kategorii Junior I latinské části jsme měli své zástupce Daniela Borůvku a Barboru Borůvkovou, kteří obsadili stříbrnou příčku v konkurenci 15 párů. Ve stejný den si vyzkoušeli také, jaké je to soutěžit proti mnohem starším tanečníkům a výsledek byl náramný. Skončili na děleném 11.-12. místě proti dalším 25 párům.

Tentýž den se utkali tanečníci i v kategorii dospělých soutěže International Open, kde si Matěj Očenášek s Eliškou Koldovou vytančili 26. místoJakub Janků s partnerkou Lenkou Dobešovou dělené 29.-31. místo.

V sobotu se zadařilo i v kategorii mládež ve standardních tancích, odkud si Roman Pecha s Kateřinou Srostlíkovou odvezli bronzovou medaili.

 

Hned následující den soutěžení pokračovalo. Sourozenci Borůvkovi se opět zúčastnili obou věkových kategorií, tentokrát ve standardních tancích a samozřejmě obstáli. V mladší kategorii obsadili bronzovou pozici a ani mezi staršími se neztratili a skončili na 8. místě, čímž porazili více než dvě třetiny startovního pole.

 

Vzorné reprezentaci děkujeme a gratulujeme k výsledkům.