Véska 2016 – prázdninová porce tréninků

27. 8. 2016 15:20

Máme za sebou každoroční letní soustředění, letos poprvé pořádané v hotelu S-Port ve Vésce.

Rok s rokem se sešel a opět se uskutečnilo tradiční srpnové tréninkové soustředění. Tentokrát ale měla tato intenzivní příprava na novou taneční sezónu své zázemí v prostorách hotelu S-Port ve Vésce, kde s úspěchem proběhlo již soustředění před Mistrovstvím České republiky v deseti tancích. Účastníkům soustředění tedy bylo v hotelu po celou dobu k dispozici jak komfortní ubytování, strava či ideální tréninkové prostory, tak i možnost využít bazén nebo pokrytí WIFI.

Soustředění se zúčastnilo mnoho různých párů, od juniorů po páry seniorské kategorie i od začátečníků po páry mezinárodní třídy. Všichni tito tanečníci se mohli těšit účasti externích trénérů, jako jsou Pavla Lanfeldová či Martin Odstrčil, kteří přijeli vyučovat standardní tance, a pozvání také přijali Filip Karásek, Tereza Florová a Jaroslav Kučera, jakožto trenéři tanců latinskoamerických. Dále se naše páry připravovaly i pod vedením zkušených klubových trenéru, jmenovitě se jim věnovali Miroslav Hýža, Marie Hýžová st., Marie Hýžová ml., Lucie Benýšková, Pavel Grepl a Matěj Očenášek.

Celkem za pět dní soustředění proběhlo přes 250 individuálních a skupinových lekcí, páry se věnovaly nejen taneční, ale i důkladné pohybové a fyzické průpravě. Abyste se přesvědčili sami, zde můžete zhlédnout snímky pořízené přímo na parketě.

S koncem tanečního soustředění ovšem rozhodně neskončila příprava na blížící se soutěže, a proto se členové TK Olymp brzy se sejdou na zářijových trénincích v Olomouci. Již se těšíme na skvělé výsledky v nadcházející sezóně!