První zářijové úspěchy

9. 9. 2016 04:27

Pilotní skvělé výsledky podzimní sezóny na sebe nenechaly dlouho čekat. Kde všude bylo slyšet o párech z Olympu?

Již 3. a 4. září proběhly první soutěže nadcházející podzimní sezóny. Tančilo se jak na parketech českých, tak na těch mezinárodních a účast párů TK Olymp Olomouc byla hojná.

Nejdříve k nám doletěly skvělé zprávy až z dalekého Slovinska, konkrétně z openu v Kranji. Tam se vydali bojovat Miroslav Hýža s Dominikou Feglovou a nakonec si ze soutěže WDSF Rising Stars Standard odvezli krásné druhé místo.

Ještě světovější soutěž se ovšem odehrála o pár set kilometrů blíže, v pražské Lucerně. Jednalo se o samotné World Championship Latin U21 a právě zde takřka uvedli svou světovou premiéru Matěj Očenášek s Eliškou Koldovou. Aby toho krom mistrovství neměli málo, startovali ještě tamtéž v prestižní soutěži World Open Adult Latin. V obou soutěžích jim bohužel postup do dalších kol unikl, avšak jsme na ně hrdí za vzornou mezinárodní reprezentaci.
V rámci téhož tančního festivalu, Prague Open, proběhla i další klání, jako například soutěž juniorů I v latině. Sourozenci Borůvkovi tak proměnili svou účast v semifinálové 10. - 11. umístění a v téže věkové kategorii, akorát v tancích standardních, dokonce dosáhli na finále, kde skončili šestí.

Početnému zastoupení se těšil klub Olymp Olomouc ještě na postupové soutěži v Praskačce, kde dokonce šlo o medaile. V sobotní části soutěže zazářili naši junioři: Adam Čadílek s Eliškou Fialovou a Dominik Veverka s Valerií Látalovou. Adam s Eliškou si přijeli pro stříbro i bronz ve standardních tancích a v latině obsadili páté a následně sedmé místo. Dominik s Valerií dokonce vyhráli soutěž juniorů I standardu a k tomu připojili navíc stříbro z latinské části soutěže. Radost nám dělaly také seniorské páry. Pavel a Karolína Čadílkovi získali bronz v konkurenci deseti párů účastnivších se soutěže ve standardních tancích třídy D a stříbrnou medaili si zasloužili za svůj výkon v latinskoamerických tancích ve třídě C. Pavel a Lenka Hrabalovi se předvedli v soutěžích seniorů II C, odkud si jak ze standardních, tak z latinskoamerických tanců odvezli stříbrné medaile.

Zkrátka a dobře, je vidět, že prázdninová dřina se začíná vyplácet, proto děkujeme všem párům za příkladnou reprezentaci. Jen tak dál!