Ohlédnutí za mistrovstvím v deseti tancích

15. 4. 2017 01:22

Poslední z mistrovských klání přineslo medailová umístění a dokonce i mistrovský titul.

11. března 2017 se ve Zlíně konalo třetí z národních mistroství, a to Mistrovství České republiky v kombinaci deseti tanců. Za klub Olymp Olomouc startovalo celkem osm párů, zde se můžete podívat ne jejich výkony.

Největšího úspěchu dosáhli sourozenci Daniel a Barbora Borůvkovi, podařilo jim porazit všech 40 soupeřících párů a získat tak titul mistrů České republiky v kategorii junior II. Rozhovor s nimi je ke zhlédnutí níže, stejně tak i videa dvou jejich finálových tanců, waltzu a jivu.

 

V o jedno nižší kategorii, junior I, bojovaly tři naše páry. V konkurenci jedenatřiceti párů obsadili skvělé 16. místo Adam Čadílek a Eliška Fialová, do semifinále se protančil pár Marek Směták a Valerie Látalová a skončil na místě jedenáctém. Až do finálového kola se probojovali Dominik Veverka s Anetou Zymovou a povedlo se jim umístit na čtvrté příčce. Na jejich finálový quickstep se můžete podívat níže.

 

I v mládeži jsme měli své zastoupení – Vilém Šír s Annou Sloukovou se zde potýkali se šestnácti dalšími soupeři a nakonec z toho bylo krásné čtvrté místo. V kategorii do 21 let se jim zadařilo ještě o něco lépe a odváželi si bronzovou medaili.

 

V kategorii do 21 let také se předvedl pár Roman Pecha a Eliška Koldová, jejich výkon jim přinesl titul vicemistrů České republiky. To ovšem není všechno, Roman s Eliškou startovali i v dospělých, kde obsadili semifinálové 11. místo.

 

V hlavní kategorii tančili ještě poslední dva zástupci Olympu. Mezi třiadvaceti páry bral 16. místo Jakub Zárybnický s Nicol Cupalovou, Jakub Janků s Lenkou Dobešovou zůstali devatenáctí.

Všem párům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!