Smršť nových tříd

15. 4. 2017 17:39

Nejen těm zkušenějším párům se daří. V posledních týdnech slavili úspěchy tanečníci napříč věkovými kategoriemi, na postupových soutěžích se jim povedlo vytančit celkem sedm vyšších tříd.

Hned dvoje Céčka v jediném měsíci si vybojovali Mikuláš Svěntý s Julií Procházkovou, kteří soutěží v juniorech I. Z prvního místa na soutěži v Šumperku (4. 3. 2017) si vytančili postup v latinsko-amerických tancích, poté 25. 3. ve Spytihněvi získali i třídu C ve standardu. Na téže soutěži, ve Spytihněvi, si vytančili vyšší standardní třídu také David Bureš s Bárou Špičákovou, postoupili tedy do kategorie junior II C.

O víkend později, na postupové soutěži juniorů II v rámci Brno Open, se z prvního místa a nové třídy C ve standardu těšili Kryštof Krajča s Kamilou Milarovou. Tamtéž zakončili své působení ve třídě C Dominik Veverka a Aneta Zymová, odteď už je čekají soutěže třídy B v latině, tedy té nejvyšší, jakou mohou ve své věkové kategorii dosáhnout.

Poslední soutěží bylo doposud Blansko, 8. 4. 2017, odsud si odvezli zlatou medaili a Céčka ve standardu Filip Čehovský s Petrou Slezákovou. Postup o jedno výše se zde podařil i našim seniorským reprezentantům Pavlovi a Karolíně Čadílkovým. Ti získali nejen cenný kov za první místo, ale i dostatečný počet bodů na pokoření hranice, která je dělila od vytoužené třídy B v latině.

Všem párům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na nadcházejících soutěžích v nových třídách!