Superliga i soustředění jsou za námi

30. 8. 2017 03:19

V hotelu S-Port ve Vésce u Olomouce bylo poslední týden živo. Proběhlo zde tradiční tréninkové soustředění a klubová premiéra Super taneční ligy.

Náš taneční klub měl tu čest uspořádat důležitou soutěž, a to v neobvyklém termínu – už na konci srpna, 26. 8. Na rozjezd nové sezóny tak odstartovala klání taneční ligy juniorů a mládeže i Super taneční liga dospělých a dohromady byla zaznamenána účast téměř tří set párů!

Ani jedna ze sobotních soutěží se neobešla bez zastoupení tanečníků TK Olymp. Jak se jim dařilo?

Ve standardních tancích juniorů I se utkaly hned čtyři naše páry. Z mezi čtyřiadvaceti páry obsadili 17. místo Maxim Tsepelev a Anna Skalková, v dalším kole skončili na dělené 11. příčce Mikuláš Svěntý s Julií Procházkovou. Do finále se probojovali Dominik Veverka a Aneta Zymová, kteří se umístili pátí, a na krásné čtvrté místo se dotančil nově složený pár Adam Čadílek a Vanesa Holíková. I v latině jsme byli svědky výkonů této čtveřice, nejlépe z nich dopadl pár Dominik Veverka a Aneta Zymová, který se v semifinálovém kole umístil desátý v konkurenci 32 párů.

V soutěži taneční ligy juniorů II ve standardních tancích zvítězil pár Daniel Borůvka a Barbora Borůvková. Druhému z našich reprezentantů, již zmiňovanému páru Adam Čadílek a Vanesa Holíková, se podařilo v náročné konkurenci postoupit do čtvrtfinálového kola. Posléze sourozenci Borůvkovi získali ještě bronzovou medaili v latinskoamerických tancích.

V mládežnické kategorii hájil klubové barvy další nově složený pár – Vilém Šír s Hanou Šiškovou. Ve standardu se jim podařilo vybojovat finálové páté místo mezi třiadvaceti páry, v latině si ještě o jednu příčku polepšili a obsadili místo čtvrté. Tentýž pár se představil i v kategorii dospělých na klání Super taneční ligy. Zde se ve standardních tancích umístil na dělené patnácté pozici a v latině opět o jedno výše, na pozici čtrnácté.

Na největší úspěch celé akce bylo ovšem třeba si počkat. Ve večerní části prokázal své obdivuhodné schopnosti náš šéftrenér Miroslav Hýža s Dominikou Feglovou a společně dosáhli vítězství v této druhé části Super taneční ligy standardních tanců! Dále v dospělých tančili Roman Pecha s Eliškou Koldovou, kteří se ve standardu protančili až do finále na čtvrté místo a v latině skončili na dělené 18. příčce z celkového počtu 48 párů. Mezi dospělými také startovali Jakub Janků a Lenka Dobešová. Ti ve standardních tancích postoupili do druhého kola, kde obsadili dělené 20. místo ze 30 párů, a v latině se umístili na konečné 33. příčce v konkurenci 48 párů. Ještě nesmíme zapomenout na poslední z našich reprezentantů, pár Jakub Pozdíšek a Ester Dostálová. Ač nepostoupili v soutěži Superligy standardních tanců, podařilo se jim porazit hned několik párů a připsat si tak obstojný výsledek jejich prvního dospělého ligového klání.

Záznam z galavečera soutěže budete moci sledovat na ČT sport ve čtvrtek 31. 8. v 18:05, reprízy pak v pátek 1. 9. v 7:00, v neděli 3. 9. v 10:25 a ve čtvrtek 7. 9. ve 4:50.

 

Ve Vésce se ale neodehrála pouze taneční soutěž. Pět přecházejících dní bylo nabitých tréninky.
Na tradiční letní soustředění dorazilo na 50 párů, bylo odučeno 27 společných a 368 individuálních lekcí. Opět se rozrostla se naše trenérská základna – letos mohly páry pracovat nejen s obvyklými externími trenéry, jako jsou Martin Odstrčil, Pavla Lansfeldová, Filip Karásek a Jaroslav Kučera, ale i s dalšími trenérskými hvězdami jako například s Miroslavem Horníkem a Zdeněkem Lansfeldem i s mistry republiky Davidem Odstrčilem a Tarou Bohak či s Terezou Florovou. Z klubových trenérů se o taneční výuku postarali jako každoročně Miroslav Hýža, Marie Hýžová st., Marie Hýžová ml., Lucie Benýšková, Pavel Grepl, Matěj Očenášek a navíc letos i Nela Šírová a Dominika Feglová.

Všem trenérům patří obrovský dík za trpělivou a pečlivou přípravu svých svěřenců a všem reprezentujícím párům veliká gratulace!