Mistrovství světa ve standardních tancích a olomoucký Open

13. 6. 2018 02:34

Z hobby na mistrovství světa za tři roky, takový je příběh našich seniorských reprezentantů Pavla a Lenky Hrabalových. Ovšem nejen oni nás reprezentovali na soutěžích OK DANCE OPEN.

V Olomouci se 20. května konalo mistrovství světa ve standardních tancích v seniorských kategoriích. V obrovské konkurenci 189 párů kategorie senior II startovali Pavel a Lenka Hrabalovi. Ač jim postup do dalšího kola utekl, rozhodně se nenechali zahanbit a obsazením 164. příčky nechali za sebou mnohé známé soupeře z domácího pole i páry ze zahraničí. Patří jim proto velká gratulace!

V rámci OK DANCE OPENu probíhaly i mezinárodní soutěže ostatních věkových kategorií. Zastoupení měl klub Olymp Olomouc mezi juniory, mládeží i dospělými. V juniorech I ve standardu se předvedl pár Mikuláš Svěntý a Julia Procházková, mezi 20 páry obsadil vynikající 3. příčku. Rovněž bronz získal za svůj výkon v kategorii junior II standard pár Daniel Borůvka a Barbora Borůvková. V latině tento pár obsadil páté místo z celkového počtu 38 párů. V mládeži ve standardních tancích nás reprezentovali Jakub Pozdíšek a Ester Dostálová, skončili devatenáctí z celkových 40 párů, probojovali se tak do čtvrtfinále a zároveň do první poloviny startovního pole. V dospělých nejlepšího výsledku dosáhl Vilém Šír s Hanou Šiškovou, skončili na 34. místě v konkurenci 56 párů ve standardních tancích, v latinskoamerických obsadili místo 35. mezi 60 páry.

Videa ze soutěže můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLD4-mhB5wCEf50OBQDbkfvrmCWhN52hqu

Všem párům děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme ke krásným výsledkům!