Ohlédnutí za taneční ligou města Olomouce

2. 9. 2018 01:51

Poslední srpnový víkend se nesl ve znamení taneční ligy juniorů, mládeže a dospělých konané ve Vésce u Olomouce.

 

Krásné momenty Memoriálu Dr. Miroslava Hýži si můžeme připomenout díky našim dokumentaristům a tanečníkům v jedné osobě. Co se octlo v hledáčku výborného fotografa Tomáše Kličky, můžete nalézt v této a této fotogalerii. Videa všech finálových párů, o která se postaral náš osvědčený kameraman Rostislav Mamčař, jsou ke zhlédnutí tady.

A jak si vedly páry reprezentující TK Olymp? Pro mnohé nově složené páry šlo o první soutěž v jejich společné kariéře. Jedním z těchto párů je například Dominik Veverka a Julie Kasálková, kteří absolvovali taneční ligu v kategorii junior I. Ve standardních tancích vybojovali zlatou medaili, v latinskoamerických tancích se jim povedlo získat čtvrté místo. V taneční lize juniorů II ve standardních tancích debutovali Adam Čadílek a Anna Blokešová obsazením pěkného čtvrtfinálového 19. místa. Poprvé se ukázali také Štěpán Hruška a Valerie Látalová, kteří ve standardu brali 24. příčku a v latině skončili sedmadvacátí, o něco více se ale radovali z osmého místa v postupové soutěži ve standardních tancích juniorů II třídy B.

Mezi nově složené páry také patří Pavel Grepl s Lenkou Dobešovou. Po pouhých dvou měsících společného trénování vyjeli změřit své síly jak v taneční lize dospělých ve standardu, kde skončili 22., tak v latině, kde byli 29. O něco lépe se dařilo páru Mitja Zujevs a Aneta Kouřilová – ti v latině obsadili 21. příčku a ve standardu dotančili na semifinálové 12. místo. V taneční lize dospělých v latinskoamerických tancích se představili ještě Martin Matýsek a Nela Šírová, kteří vybojovali výbornou 11. semifinálovou příčku z celkového počtu 33 párů.

 

Barvy klubu Olymp samozřejmě hájily i ostřílené páry jako například Daniel a Barbora Borůvkovi, kteří zvítězili v taneční lize juniorů II ve standardních tancích a v tancích latinskoamerických získali stříbrnou medaili. Mezi juniory II předvedli svůj standard i naši čerství Bčkaři Kryštof Krajča s Eliškou Fialovou a umístili se šestadvacátí v konkurenci 33 párů. V soutěži juniorů I startovali Mikuláš Svěntý s Julií Procházkovou. Ti vybojovali úspěch v podobě bronzu ve standardních tancích a v latinskoamerické části soutěže skončili těsně před branami finále na sedmém místě. V juniorech I tančili také Maxim Tsepelev a Anna Skalková, ti se ve standardu umístili jako 14. z 20 párů a v latině obsadili 21. příčku z celkových 32.

Ve standardních tancích kategorie mládež zabojoval pár Jakub Pozdíšek s Ester Dostálovou a vyšlo z toho dělené 13. místo z 25 párů. V kategorii dospělých si Jakub s Ester vydobyli ve standardu 14. příčku z celkových sedmadvaceti, v obou ligových kláních se tedy dostali do první poloviny startovního pole. V taneční lize dospělých byl ještě k vidění výkon již stancovaného páru Vilém Šír a Hana Šišková. Ve standardních tancích se umístili jako čtvrtí a v latině se jim dařilo dokonce o kousek lépe – vytančili si bronzovou medaili. K tomuto úspěchu ještě přidali zlatou medaili z postupové soutěže třídy A ve standardních tancích, a díky tomuto umístění se stali držiteli třídy M!

Jak už jsme naznačili, vedle taneční ligy probíhaly v rámci memoriálu i postupové soutěže. V jedné z nich, ve standardních tancích třídy C, zazářili svým stříbrným umístěním Jakub Komárek a Sabina Mádrová. V latinskoamerických tancích třídy C dokonce zvítězili Vít Minařík a Petra Slezáková. V postupové soutěži dospělých třídy A v latinskoamerických tancích startovali již zmiňovaní Pavel s Lenkou, kteří skončili 15., dále také Mitja s Anetou, kteří obsadili 12. místo z celkových 22., a Martin s Nelou zde dokonce vytančili bronzovou medaili a své první Fko!

Nakonec nesmíme zapomenout na postupové soutěže těch, alespoň tanečně, nejmladších – v soutěži TPV kategorie děti II v kombinaci tanců získali stříbrnou medaili Daniel Bureš a Nela Vaňková, stříbro si taktéž odvezl pár Filip Canibal a Hana Smutná ze soutěže juniorů II E v latinskoamerických tancích.

Děkujeme členům #olympteam za úspěšnou realizaci soutěže a ještě úspěšnější účast v ní!