Mistrovství republiky

17. 4. 2020 12:54

Mistrovství ve standardu i v latině jsou za námi, přinášíme videa.

Začátkem letošního roku se konala dvě republiková mistrovství. Hojná účast párů TK Olymp nechyběla na ani jednom z nich, a dokonce přinesla medaile i finálové účasti. Jako první se v únoru konalo Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích, kam se kvalifikovaly čtyři olympácké páry. V kategorii Junior II startovali Dominik Veverka a Julie Kasálková, kteří se probojovali do semifinálového kola a skončili na 12. místě. V téže kategorii startovali i Mikuláš Svěntý s Annou Skalkovou, kterým se podařilo postoupit až do finále, kde se umístili pátí. V kategorii dospělých startovaly další dva páry TK Olymp. Pavel Grepl a Lenka Dobešová obsadili 43. příčku, zatímco Vilém Šír s Hanou Šiškovou se probojovali až na 18. místo z celkového počtu 48 párů.

Poslední únorový den patřil Mistrovství České republiky ve standardních tancích, kde soutěžilo jedenáct našich párů. Nejlépe zde uspěli Dominik Veverka a Julie Kasálková, kteří vybojovali titul vicemistrů ČR v kategorii junior II. Hned za nimi získali ve stejné kategorii bronzovou medaili Mikuláš Svěntý s Annou Skalkovou. V juniorech II startovali ještě David Bureš s Barborou Žouželovou, kteří skončili těsně před branami semifinále na 14. místě, a Maxim Tsepelev s Adrianou Minaříkovou, kteří se umístili jedenadvacátí z celkových 36 párů.

V mládeži reprezentovaly TK Olymp další páry. Do druhého kola zde postoupili Štěpán Hruška s Barborou Špičákovou a obsadili 21. místo. Stejný postup těsně unikl Albertovi Kolákovi s Eliškou Fialovou, kteří skončili na pěkné 25. příčce, a těsně za nimi se zařadili Adam Čadílek s Annou Blokešovou na místo 27. ze 36.

V kategorii do 21 let startovali pouze Jakub Pozdíšek a Ester Dostálová a téměř se jim podařilo prosadit do finále – vybojovali osmé místo z 24 párů. Jakub s Ester tančili ještě v kategorii dospělých, kde skončili 27. V téže kategorii startovali i Pavel Grepl a Lenka Dobešová, kteří obsadili 34. místo, dále také Vilém Šír s Hanou Šiškovou, kterým těsně unikl postup do semifinále a dotančili tak na 14. místo. Do semifinálového a téměř i finálového kola se ovšem probojovali Roman Pecha s Annou Bankovou, kteří se umístili na skvělém osmém místě.

Všem párům mockrát děkujeme za reprezentaci!

Na poslední z republikových mistrovství si nejspíše budeme ještě muset počkat. Aktuálně je naplánováno na 13. 6. 2020 a uskutečnilo by se v tento termín pouze v případě, že tou dobou bude již alespoň měsíc možná běžná tréninková činnost (údaj z 20. 3. 2020). Zatím se alespoň můžeme těšit a v mezičase sledovat krásná videa našich párů z obou proběhlých mistrovství.

-dob-