VIDEO: Mistrovství ČR v latině

20. 3. 2013 21:41

Naši tanečníci zaznamenali v Praze historický úspěch pro Olomoucké tancování. Po osmi letech se pár, reprezentující Olomouc, probojoval až do čtvrtfinále Mistrovství České republ

Naši tanečníci zaznamenali v Praze historický úspěch pro Olomoucké tancování. Po osmi letech se pár, reprezentující Olomouc, probojoval až do čtvrtfinále Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích, vůbec poprvé se do něj probojovaly páry dva. Za posledních třináct let (tak daleko sahají online archivy Českého svazu tanečního sportu) se povedlo dostat do čtvrtfinále pouze Martinu Kordekovi s Jitkou Szabó z našeho tanečního klubu, v roce 2005 skončili na 17. místě a do letoška drželi ,,rekord\". Ten byl hned dvojnásobně překonán. Na patnáctém místě se umístili Raim Stupka s Terezou Jendrulkovou a hned o místo za nimi skončili Miroslav a Marie Hýžovi, startovní pole čítalo 55 tanečních párů.

V kategorii do 21 let a kategorii mládež (do 18 let) jsme měli zastoupení v páru Jakub Zárybnický a Kateřina Vašíčková, kteří tentokrát reprezentovali DSP Kometu Brno. V jednadvacítkách obsadili devatenácté místo z 31 párů, v mládeži se umístili na 22. místě z 31 účastníků.

Největší letošní (a nejen letošní) olomoucký úspěch zaznamenali Dominik Homola s Mirkou Uvízlovou, kterým se povedlo vytančit finále, kde skončili na krásném čtvrtém místě. Latinské finále juniorů tančili naposledy před pěti lety Radim Stupka s Kristýnou Hlavicovou a před deseti lety Miroslav Hýža s Denisou Walterovou, kteří shodně skončili šestí. Čtvrté místo je tak největším latinským úspěchem od roku 2001, kdy pár Hýža-Walterová získal mistrovský titul. Dominikovi s Mirkou proto právem patří velká gratulace k tomuto úspěchu. Ve stejné kategorii taneili i Roman Pecha s Annou Steckerovou, kteří obsadili velmi dobré 16. místo z 35 párů.

V kategorii juniorů 1 jsme měli trojnásobné zastoupení. Nejlépe si vedli sourozenci Vilém a Nela Šírovi, kteří se jen o jeden kříž neprobojovali do semifinále a obsadili 13. místo. Ani jeden z našich reprezentantů nevypadl v prvním kole, 16. místo patřilo sourozencům Danielovi a Barboře Borůvkovým. Na dvacátém místě z osmadvaceti startujících párů, skončili Marek Chytil a Ella Steckerová.

Na závěr si připomeňme veleúspěšné taneční páry, které sice nereprezentovali náš klub, ale mají k němu blízký vztah. Naši trenéři Filip Karásek a Sabina Pišková potvrdili nadvládu nad českou latinou a suverénním způsobem zvítězili v hlavní kategorii. Daniel Braš s Annou Sloukovou, kteří nás reprezentovali ve standardu, rovněž získali titul Mistři České republiky v kategorii Junior 1. Všem párům patří velká gratulace.