Ukončení taneční sezóny

6. července 2013
Letošní taneční sezóna se nám již nachýlila ke konci jako každý červen. A musím říct, že byla opravdu pestrá a úspěšná pro všechny kategorie, jak pro děti a juniory, tak i pro mládež a dospělé. Spoustu tanečních párů získalo vyšší třídy, cenné kovy, zkušenosti a všichni výborně reprezentovali náš klub po celé republice i v zahraničí. Ale ještě než přivítáme prázdniny, podíváme se na ty poslední soutěže sezóny. První červnový víkend se konala soutěž v Praze, kam zavítal Pavel Grepl s Radkou Slavotínkovou, umístili se na šestém místě v Dospělí-C-STT (15) a v Dospělí-C-LAT (14) na čtvrtém místě, ovšem tam jim chybělo velmi málo, protože s párem na třetím místě nastala shoda při součtu bodů. O bodík také uniklo eFko Marku Chytilovi a Elle Steckerové, kteří o týden později v Hodoníně skončili třetí v Jun-I-C-LAT (10). Třetí místo si také zasloužil Jakub Janků s Lenkou Dobešovou v Dospělí-D-STT (16) a druhé místo v Dospělí-D-LAT (9). V polovině měsíce byla pořádána soutěž v Mariánském údolí, kam se vydalo hodně našich párů. Naši malí bojovníci Dan a Bára Borůvkovi skončili na čtvrtém místě v Jun-I-C-LAT (10). Trochu větší bojovníci Dominik Homola a Mirka Uvízlová obsadili stříbrnou příčku v Jun-II-C-STT (10) a tím zaslouženě získali i vyšší třídu B ve standardních tancích. V této kategorii skončili na místě šestém dvojčata Vilém a Nela Šírovi. Páté místo obsadil Marek Chytil s Ellou Steckerovou v další juniorské kategorii Jun-II-C-LAT (12). V Jun-II-B-LAT (10) byli Dominik s Mirkou opět stříbrní a Vilém s Nelou porazili v této kategorii tři páry. Zlatý pohár si odváží Jakub Janků s Lenkou Dobešovou z Dospělí-D-STT (6) a jsou už jen krůček od dosažení vyšší třídy. Nezaháleli ani v latinskoamerických tancích, kde skončili na třetím místě. Pavel Grepl s Radkou Slavotínkovou se opět umístili na čtvrtém místě v Dospělí-C-STT (10) a jako pátí skončili v Dospělí-C-LAT (8). Pro stříbro a druhé eFko na konto si však do této kategorie přijel Jakub Bečka se Sandrou Juračkovou. I v Hobby kategoriích jsme měli napilno. V Hobby-Děti-II (12) skončil na pátém místě Pavel Ogoun s Natálií Kuncovou, v Hobby-Jun-I-KOMB (12) byl Pavel s Natálií na osmém místě, Marek Směták a Aneta Zymová na devátém místě, Aleš Ohera a Magdalena Kuncová na desátém místě a David Bureš s Eliškou Tiefenbachovou na jedenáctém místě. Podobně si páry vedly i v Hobby-Jun-II-KOMB. Až do Písku jeli Adam Jendrulek s Ivou Riederovou. Soutěžili v kategorii Dospělí-A-LAT (18) a skončili jako první nepostupující pár do finále, na sedmém místě. Druhý den v Brně se zase skvěle vedlo Danovi a Báře Borůvkům. Mají zlato z Děti-II-C-STT(5) i z Děti-II-C-LAT(5). Sourozenci ještě navíc byli čtvrtí v Jun-I-C-LAT (10). Třešničkou na dortu byla závěrem června letní olympiáda dětí a mládeže ČR v Uherském Hradišti, kde náš klub reprezentoval Dominik Homola s Mirkou Uvízlovou. Soutěže se účastnilo 13 párů, přičemž každý reprezentoval ten svůj kraj. Dominikovi s Mirkou se dařilo výtečně, ve standardních tancích skončili šestí, v latinskoamerických druzí. Po sečtení bodů jim ale štěstí tentokrát přálo, obsadili totiž krásné třetí bronzové místo! Gratulujeme. Vážně krásné ukončení taneční sezóny. Teď všechny tanečníky čekají prázdniny, relax, odpočinek a závěrem srpna i letní soustředění. Všem tanečním i netanečním párům přejeme pěkné léto a ať do září naberou spoustu sil a svěžesti. Hana Chytilová
PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 5421fac