Mistrovství ČR 2014 - rok bramborových medailí

6. ledna 2015
Na lednovém mistrovství ČR v latinskoamerických tancích jsme měli dva zástupce v semifinále. Sourozenci Daniel a Barbora Borůvkovi v juniorech I a Roman Pecha s Kateřinou Srostlíkovou v juniorech II. Dva zástupce jsme měli ve čtvrtfinále hlavní kategorie - dospělí: Radima Stupku s Terezou Jendrulkovou a sourozence Miroslava a Marii Hýžovy. 7. Roman Pecha - Kateřina Srostlíková junior-II 8. Daniel Borůvka - Barbora Borůvková junior-I 13. Radim Stupka - Tereza Jendrulková dospělí 14. Dominik Homola - Mirka Uvízlová U21 15. Dominik Homola - Mirka Uvízlová mládež 17. Vilém Šír - Nela Šírová junior-II 18. Miroslav Hýža - Marie Hýžová dospělí 19. Jakub Zárybnický - Kristýna Pořízková U21 20. Marek Chytil - Ella Steckerová junior-II 20. Matěj Očenášek - Eliška Koldová mládež 22. Matěj Očenášek - Eliška Koldová U21 38. Adam Jendrulek - Iva Riederová dospělí V únoru se v pražské Lucerně konalo mistrovství ČR ve standardních tancích. Po latinských semifinálích jsme se konečně dočkali účasti ve finále. Daniel a Barbora Borůvkovi získali bramborovou medaili v kategorii junior I. O jediné místo o finálovou účast opět stějně jako v latině přišli Roman Pecha s Kateřinou Srostlíkovu v kategorii junior-II. V hlavní kategorii dospělých jsme se jako jediný klub v České republice mohli pochlubit dvěma zástupci v elitní dvanáctce. Miroslavu a Marii Hýžovým chybělo málo k účasti ve finále, semifinále si poprvé zatančili i Radim Stupka s Terezou Jendrulkovou. 4. Daniel Borůvka - Barbora Borůvková junior-I 7. Roman Pecha - Kateřina Srostlíková junior-II 10. Miroslav Hýža - Marie Hýžová dospělí 11. Radim Stupka - Tereza Jendrulková dospělí 15. Adam Jendrulek - Iva Riederová dospělí 16. Richard Pánek - Anna Pánková junior-II 17. Matěj Očenášek - Eliška Koldová mládež 21-22. Vilém Šír - Nela Šírová junior-II Mistrovství České republiky v kombinaci deseti tanců tančili naši reprezentanti v domácím prostředí v Olomouci. Ukázalo se, že kombinace je nejsilnější disciplínou našeho klubu. Hned čtyři páry se dostaly do finále, z toho dva získaly bramborové medaile. Roman Pecha s Kateřinou Srostlíkovou v juniorech II a Radim Stupka s Terezou Jendrulkovou v dospělých. Daniel a Barbora Borůvkovi v juniorech I skončili na pátém místě. Čtvrtými finalisty se stali Miroslav a Marie Hýžovi, kteří přes zranění, které jim zněmožnilo podat optimální výkon, získali 6. místo. Další 4 taneční páry se probojovaly do dvanáctičlenných finále. Opravdu výborné mistrovství pro náš klub. 4. Roman Pecha - Kateřina Srostlíková junior-II 4. Radim Stupka - Tereza Jendrulková dospělí 5. Daniel Borůvka - Barbora Borůvková junior-I 6. Miroslav Hýža - Marie Hýžová dospělí 9. Vilém Šír - Nela Šírová junior-II 11. Matěj Očenášek - Eliška Koldová U21 11. Adam Jendrulek - Iva Riederová dospělí 12. Matěj Očenášek - Eliška Koldová mládež Na květnovém mistrovství ČR družstev pokračoval náš klub v účastech ve fináloválových kolech, ale bohužel také ve sbírání jen bramborových medailí. Družstvo juniorů se umístilo ve standardních tancích na nepopulárním čtvrtém místě, v latinskoamerických tancích na pátém místě. Družstva mládežníků skončila v latině na pátém a ve standardu na šestém místě. 4. Junior STT 5. Junior LAT 5. Mládež LAT 6. Mládež STT 18. Dospělí STT
PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 4586bcc