Vítězství v Paříži, Mka z Boleslavi, medaile odevšud…

18. listopadu 2015

Navzdory všem tragickým událostem v Paříži k nám zpoza francouzských hranic doletěla jedna velice potěšující zpráva: Roman Pecha a Kateřina Srostlíková vyhráli WDSF Youth Open Standard Paris a nyní se proto řadí mezi padesát nejlepších párů světa.

Další skvělou novinou je, že Matěj Očenášek s Eliškou Koldovou si v Mladé Boleslavi vytančili mezinárodní třídu v latinskoamerických tancích a jsou tedy držiteli třídy M v obou disciplínách, což se mnoha olomouckým tanečníkům doposud nepovedlo.

Do vyšší výkonnostní  třídy také postoupili naši junioři Dominik Veverka a Eliška Fialová, na soutěži v Hodoníně se umístili jako druzí a získali třídu C ve standardních tancích.

Dále se musíme zmínit o Lukáši Hanzlíkovi a Veronice Górové, kteří se vydali bojovat na soutěže ve standardu nejen na Moravu, ale i do Čech. Jejich odvaha se jim vyplatila, obsadili postupně všechna místa od čtvrtých po první a z poslední soutěže v Holici v Čechách si dovezli již páté Fko. Postup do třídy A je tedy na spadnutí, dělí je nyní pouhopouhé čtyři body.

V posledních dnech bodovali ve standardních tancích i David Tomášek s Veronikou Honovou, čtvrté Fko si odvezli z Hodonína a zbývá jim tedy jen jediné finálové umístění, aby se zařadili mezi tanečníky třídy C.

Na svou první soutěž vyjel nově složený pár Aleš Pala a Eliška Reichová a ihned obsadili bronzovou příčku v soutěži třídy D standardních tanců, opět v Hodoníně.

V „Déčkových“ soutěžích se dařilo i našim latinářům: v Nezamyslicích a v Pardubicích uspěli František Topič s Nikolou Starou, kteří si vytančili dvě první místa. V Holici v Čechách pak zazářili Jakub Soušek a Kateřina Oherová, ti si společně se stříbrnou medailí vydobyli i třetí cenné Fko.

Nové a nové úspěchy čekají za rohem, všem párům přejeme hodně štěstí na nadcházejícím openu ve Vídni i na českých postupových soutěžích a těšíme se na jejich skvělé výsledky!

PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 5421fac