Olymp září i v latině

26. února 2017

Palác Lucerna, Praha, 25. 2. 2017:
Od brzkých ranních hodin byly páry nejmladších věkových kategorií na nohou, aby mohly na parketě ukázat jen ty nejlepší výkony. Jmenovitě se o důležitá umístění utkali tito:
Mezi 46 přihlášenými páry kategorie junior I startovali Adam Čadílek s Eliškou Fialovou, Marek Směták s Valerií Látalovou a Dominik Veverka s Anetou Zymovou. O tom, že jejich snaha nepřišla vniveč, svědčí fakt, že se dva z těchto párů protančily do semifinálového kola. Marek s Valerií se umístili na 10. příčce a Dominik s Anetou se dokonce dostali až do finále, kde skončili šestí! Ani Adam s Eliškou, ač tančili své vůbec první latinské mistrovství, nedopadli vůbec špatně – obsadili 34. místo.

Sourozenci Dan a Barbora Borůvkovi se předvedli v kategorii junior II. Na loňském šampionátu, kde ještě startovali v kategorii o jedno nižší, se jim podařilo získat mistrovský titul. Letos si mezi nevídanými 56 soupeři vedli opět báječně a povedlo se jim dostat na finálové čtvrté místo.

Latinskoamerické mistrovství ale nebylo jen o juniorech. Hned ve dvou kategoriích startovali Vilém Šír a Anna Slouková, tentokráte sice v barvách TK Marendi, ovšem jejich úspěch nelze nezmínit. V mládeži se mezi páry protančili až do finále, kde brali páté místo, a co víc, v kategorii do 21 let se jim podařilo nechat všechny své soupeře daleko za sebou a dosáhnout titulu Mistra ČR!

I v hlavní kategorii jsme měli svého zástupce, na svém prvním společném latinském mistrovství totiž Olymp reprezentovali čerství držitelé třídy M – Jakub Zárybnický s Nicol Cupalovou. V konkurenci 45 párů skončili na 31. příčce a jen pár míst je dělilo od postupu do čtvrtfinále.

Skvělý úspěch si na své konto připsal i náš trenér Filip Karásek, který se se svou taneční partnerkou Terezou Florovou již podruhé v řadě stal Mistrem České republiky v kategorii profesionálů.

Všem párům gratulujeme ke skvělým výsledkům!

Záznam z Mistrovství budete moci zhlédnout ve středu 1. března ve 21.55 na ČT sport a posléze ZDE v archivu ČT.

Tím to ovšem nekončí. Již zanedlouho nás čeká poslední ze série republikových šampionátů, a to Mistrovství ČR v kombinaci deseti tanců, které se bude konat 11. 3. 2017 ve Zlíně. Držíme palce!

PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: bf457ce