Vydařené zakončení sezóny

6. srpna 2017

O tom, že se soutěží naplno i po republikových mistrovstvích, nás přesvědčují výkony mnoha našich párů v závěru taneční sezony. Šéftrenér TK Olymp Olomouc, Miroslav Hýža, se svou partnerkou Dominikou Feglovou reprezentovali klub v italské Faenze na International Open Standard. Podařilo se jim probojovat do semifinále a obsadit konečnou 12. příčku v konkurenci 106 párů. Startovali také ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde letos podruhé vyhráli soutěž taneční ligy (poprvé se jim to podařilo v Českých Budějovicích). Ve Frýdlantu tančili ještě Jakub Janků s Lenkou Dobešovou a zaznamenali zde svou vůbec první finálovou účast.

Roman Pecha s Eliškou Koldovou se v květnu zúčastnili mistrovství světa ve standardních tancích kategorie Do 21 let, které se konalo v Lotyšsku. Skončili na 45. místě. O pár týdnů později se vydali na dva International Openy ve standardu do Itálie. V Loretu se probojovali do první poloviny startovního pole, tedy na 17. místo ze 40 párů, ve Veroně si vedli ještě lépe – ač zůstali těsně před branami čtvrtfinále, brali dělené 27. místo v konkurenci 135 párů.

Do zahraničí se vypravili i naši junioři Dominik Veverka a Anetka Zymová. Na svou poslední letošní soutěž zavítali až do Szegedu v Maďarsku. Zde si ve standardu vytančili skvělé 4. místo, v latině skončili v semifinále.

Na českých parketech se nám podařilo dosáhnout řady nových tříd. K manželům Hrabalovým, kteří jsou čerstvými držiteli třídy B jak ve standardu, tak v latině, se připojili i manželé Čadílkovi. V Praze získali vytoužené B ve standardních tancích, které jim už nadále bude patřit společně s Béčkem v tancích latinskoamerických. Nutno podotknout, že oba tyto páry posbíraly všechna započítávaná finálová umístění jen a pouze na českých soutěžích, což je nelehký úkol.

O dalších párech se dá říci, že sbírají céčka… Ovšem ne ta plastová, ale taneční. V seniorské kategorii postoupili o třídu výše Vojtěch Beran s Terezou Kovačíkovou – odvezli si Céčka ve standardu ze soutěže v Hlučíně. Dvojité C získali v kategorii dětí Maxim Tsepelev a Anička Skalková, o to standardní se zasloužili v Brně a o to latinské v Praze.

Junioři Marek Směták s Valerií Látalovou přidali k Béčku ve standardu i to chybějící latinskoamerické. Obdrželi jej ze stříbrného místa na soutěži v Brně. A našimi nejlepšími nakonec jsou Mitja Zujevs s Nelou Šírovou. V Týnci nad Sázavou si vytančili třídu M ve standardu, což znamená, že třídu A takřka profrčeli za necelé čtyři měsíce.

Veškeré úspěchy uplynulé sezony se náležitě oslavily na již tradiční olympácké zahradní party 9. června v areálu TJ Sokol Bělidla. Po zaslouženém prázdninovém odpočinku brzy odstartuje letní příprava na novou sezónu a my už se těšíme na brilantní soutěžní výkony v nadcházející sezoně.

PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: bf457ce