Zlaté medaile z Olympiády dětí a mládeže

30. ledna 2018

V Litomyšli právě probíhá VIII. ročník zimní olympiády dětí a mládeže. Kromě tradičních zimních sportů, jako jsou např. lední hokej, alpské lyžování, krasobruslení nebo biatlon, se zde konají i soutěže v šachu a hlavně v tanečním sportu. Konkrétně se dnes, 30. ledna, uskutečnilo jediné taneční klání olympiády, soutěž v kombinaci 10 tanců juniorů. V té proti sobě nastoupilo 14 tanečních párů, každý nominovaný svým krajem. Výkony mladých tanečníků hodnotilo jedenáct porotců nominovaných taktéž jednotlivými kraji.

Olomoucký kraj reprezentovali sourozenci Daniel a Barbora Borůvkovi, loňští mistři republiky v deseti tancích. Z deseti tanců se v osmi umístili na prvním místě a celkovým vítězstvím potvrdili svou skvělou formu. Díky jejich umístění si navíc Olomoucký kraj připsal první medaili na olympiádě dětí a mládeže 2018.

Stojí za to připomenout, že před pěti lety na posledním ročníku olympiády, na který byl taneční sport zařazen, reprezentovali náš klub i kraj Dominik Homola s Mirkou Uvízlovou. Jim se tehdy podařilo taktéž získat cenný kov, a sice medaili bronzovou. Sourozencům Borůvkovým se tak podařilo jejich výsledek překonat.

Daniela s Barborou teď nečeká odpočinek, ale vyvrcholení příprav na první z letošních mistrovství republiky. Bude to mistrovství v latinskoamerických tancích, které se koná už tuto sobotu, 3. února, v pražské Lucerně. I nadále jim tedy budeme držet pěsti.

PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 5421fac