Mistrovství ČR v latině

5. února 2018

Čtyři účasti ve finále a dokonce jedna medaile, tak by se dal popsat republikový šampionát v latinsko-amerických tancích. Ale ještě než Vám přiblížíme konkrétní výsledky, chtěli bychom zmínit jednu novinku, která byla na této soutěži poprvé aplikována. Od letošního roku platí jiné podmínky pro účast párů na mistrovství. Smí startovat pouze omezený počet párů a jejich kvalifikace se posuzuje ne na základě dosažené výkonnostní třídy, jako tomu bylo doposud, nýbrž podle jejich umístění v Ranklistu ČR, kam se započítávají body z české taneční ligy, zahraničních soutěží a z republikového mistrovství z předešlého roku.

Teď už blíže k výkonům našich párů. V kategorii Junior I jsme měli mezi 36 páry hned trojí zastoupení. Maxim Tsepelev s Annou Skalkovou vyrazili na své první individuální mistrovství a postup do druhého kola jim unikl jen těsně – obsadili 27. příčku. Další dva páry se probojovaly až do samotného finále. Mikuláš Svěntý s Julií Procházkovou, kteří zde také měli svou mistrovskou premiéru, skončili na sedmém místě a Dominik Veverka s Anetou Zymovou se dotančili na místo šesté.

Rumbu Dominika s Anetou můžete zhlédnout v tomto videu:

 

V Juniorech II byli želízkem v ohni Daniel a Barbora Borůvkovi. Podařilo se jim dosáhnout velikého úspěchu – probojovali se až na stupně vítězů a domů si nakonec odvezli stříbrnou medaili. Náš druhý pár v této kategorii, Adam Čadílek s Vanesou Holíkovou, se umístil na 20. příčce z celkového počtu 36 párů.

Finálová samba sourozenců Borůvkových:

 

Poslední dva páry se představily jak v kategorii Do 21 let, tak v kategorii Dospělých. Roman Pecha a Eliška Koldová skončili těsně před branami finále mezi tanečníky do 21 let, obsadili tak sedmé místo z 18 párů. V téže kategorii se pár Vilém Šír a Hana Šišková prodrali jen o kousek výš a skončili na krásném finálovém pátém místě. V kategorii dospělých se oběma párům podařilo postoupit do čtvrtfinálového kola, tedy mezi 24 nejlepších z celkových 48 párů. Vilém s Hanou obsadili dělené 20. místo a Roman s Eliškou příčku 22.

Paso doble v podání Viléma a Hany:

 

Všem párům patří obrovská gratulace!

My se dále můžeme těšit na mistrovství České republiky ve standardních tancích, které proběhne v neděli 4. března v Třinci, a poté na mistrovství v kombinaci 10 tanců naplánované na 24. 3. v Kojetíně.

PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 4586bcc