Mistrovství republiky ve standardních tancích

10. března 2018

4. 3. 2018, Třinec – Taneční klub Olymp se na nedělním šampionátu těšil zastoupení v každé z amatérských kategorií. Výsledkem čtrnácti startů bylo sedm finálových účastí, pět cenných kovů a dokonce dva mistrovské tituly.

Jedním z párů, který si od nynějška smí říkat mistr České republiky, je Dominik Veverka a Aneta Zymová. V kategorii junior I s přehledem porazili ostatních 32 párů a právem jim náleží zlato. Ve finále této kategorie se předvedli i Mikuláš Svěntý a Julia Procházková, ti skončili na krásném 4. místě a jejich quickstep můžete zhlédnout na videu níže. Nesmíme zapomenout ještě na pár Maxim Tsepelev a Anna Skalková, kteří se v juniorech I probojovali do semifinále a obsadili skvělé dělené 11. místo.


V juniorech II tančili naši sourozenci Daniel a Barbora Borůvkovi. Ukázka jejich výborného výkonu, za který si z Třince odvezli stříbrnou medaili, je k vidění níže. V téže kategorii zápolili i Adam Čadílek s Vanesou Holíkovou a z třiatřiceti párů se umístili na dělené 19.–20. příčce.


Pár Jakub Pozdíšek a Ester Dostálová vyjeli na své vůbec první mistrovství a hned se odhodlali pro takřka trojboj – účast ve třech různých kategoriích. Mezi třiceti mládežnickými páry jim těsně unikl postup do semifinále a zůstali 14. –16., nicméně ještě budou moci v této věkové kategorii zazářit příští rok. Mezi tanečníky do 21 let skončili opět těsně před branami semifinále, tedy třináctí. Ve stejné kategorii se prosadili Vilém Šír s Hanou Šiškovou, kteří překvapili a vybojovali bronzovou medaili, a Roman Pecha s Eliškou Koldovou, kteří si dokonce odvezli titul mistrů České republiky v kategorii do 21 let. Quickstep Viléma a Hany si můžete přehrát zde:


Hlavní kategorie byla z hlediska účasti párů Olympu nejnabitější. Pro Jakuba Pozdíška s Ester Dostálovou to byla v tento den již třetí soutěž a umístili se zde na děleném 39. místě. Dalšími z celkových 46 dospělých párů byli Jakub Janků a Lenka Dobešová, těm utekl postup do čtvrtfinále a zůstali na 28. příčce. I v této kategorii soutěžili Vilém Šír s Hanou Šiškovou a obsadili skvělé 16. – 18. místo. Až do finále se protančili čerství mistři v „jedenadvacítkách“, Roman Pecha s Eliškou Koldovou. V tento den absolvovali celkem šest kol a jejich úsilí se rozhodně vyplatilo, protože dosáhli na páté místo.


Nejlepší výsledek v dospělých zaslouženě patří našemu šéftrenérovi, tanečníkovi a tatínkovi v jedné osobě – Miroslavu Hýžovi – a jeho partnerce Dominice Feglové. Po třech letech společné kariéry si splnili svůj cíl a stali se vicemistry republiky ve standardních tancích. Náleží jim tak stříbrná medaile a obrovský životní úspěch. Tímto výsledkem se oba rozhodli rozloučit s aktivní taneční kariérou, my jim blahopřejeme, děkujeme za všechny nádherné momenty jejich tanečního působení a přejeme mnoho zdaru na jejich dalších životních cestách.


Fotogalerii z mistrovství, za kterou vděčíme našemu klubovému fotografovi Tomáši Kličkovi, si můžete prohlédnout na těchto stránkách a videa všech našich párů, která natáčel a zpracovával Rostislav Mamčař, jemuž také velice děkujeme, jsou ke zhlédnutí zde. Dostupný je i záznam večerní části šampionátu zachycený Českou televizí.

PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 549dbb4