Úspěšný start taneční sezóny

12. listopadu 2012
Se startem nové taneční sezóny se mnoho našich párů rozjelo na taneční soutěže po celé republice a někteří i do zahraničí. První soutěžní víkend sezóny proběhly World Openy v Bratislavě a Praze, o kterých jsme Vás informovali v samostatném článku. O týden později se naše páry rozjely do Praskačky nedaleko Hradce Králové. Sourozenci Richard a Anička Pánkovi zde získali bronzovou medaili v latinskoamerických tancích. Soutěží v hobby kategoriích se účastnili i naši nejmladší tanečníci Viktor Pavlíček s Elizabeth Pánkovou, kteří se soutěžením teprve začínají. Největšího úspěchu zde dosáhl nově složený pár Jan Turek s Veronikou Mrténkovou, kteří na své první soutěži potvrdili formu, kterou se prezentovali na trénincích a s přehledem zvítězili. V sobotu 22. září se páry ve velkém počtu vydaly na Kroměřížský taneční festival. Pro některé byla soutěž úspěšná více, pro některé méně, ale ve velkém se mnoho našich párů umístilo v semifinále. Mezi větší úspěchy tohoto dne patřilo 5. místo sourozenců Borůvkových na jejich první registrované soutěži. Zkušenosti v kategoriích hobby sbíral Viktor Pavlíček s Elizabeth Pánkovou. O jediný kříž těsně před branami finále ve standardních tancích skončil Marek Chytil s Ellou Steckerovou. Roman Pecha a Anna Steckerová postoupili ve standardních i latinskoamerických tancích do semifinále, kde ale jejich působení na soutěži skončilo. Nejlepší výsledek v Kroměříži vytančil v latinskoamerických tancích pár Dominik Homola s Mirkou Uvízlovou, kteří zvítězili a odvezli si nejcennější medaile. V dobré formě se zde představil i nově složený pár Jakub Bečka s Ester Kurašovou, kteří si na své první soutěži vytančili 6. místo ve standardních tancích a 2. místo s finálovou účastí v tancích latinskoamerických. Ve standardních tancích nastoupil i pár Lukáš Hanzlík s Míšou Frankovou, kteří postoupili do semifinále a umístili se přesně v půlce startovního pole. Soutěží dospělých v latinskoamerických tancích se účastnily i páry Aleš Pala s Monikou Navrátilovou v kategorii C a Marek Švarc s Monikou Vymětalovou v kategorii B, pro oba páry bylo konečnou v soutěži právě semifinále. Do Kroměříže vyrazili i sourozenci Vilém a Nela Šírovi a pár Marek Weinštuk s Kateřinou Odstrčilovou – na první soutěži po prázdninách se tyto páry teprve rozkoukávaly, ale věříme, že mají úspěchy ještě před sebou. Druhý víkendový den strávili někteří naši tanečníci opět na Jižní Moravě, tentokrát však v Brně. Sourozenci Borůvkovi si vytančili svoji první zlatou medaili z registrovaných soutěží. Roman Pecha s Annou Steckerovou dotančili v latinskoamerických tancích až do finále a obsadili v něm 5. místo, v tancích standardních jim k finálové účasti chyběly tři kříže. Soutěže se účastnili i Marek Chytil s Ellou Steckerovou a sourozenci Vilém a Nela Šírovi, těmto párům se ale na brněnské půdě příliš nedařilo. Hobby soutěží se zúčastnili i Viktor Pavlíček s Elizabeth Pánkovou. O dalším víkendu se naše páry rozjely do Otrokovic, kde se konaly jak postupové soutěže, tak taneční ligy. Zdejší postupové soutěže juniorským párům příliš nesedly, ale „výjimka potvrzuje pravidlo“, a tak zde nejlepšího možného výsledku dosáhl Dominik Homola s Mirkou Uvízlovou, kteří v latinskoamerických tancích zvítězili a domů si odvezli cenné body a finále. Tím však úspěchy zmíněného páru pro tento den neskončily, i v taneční lize se Dominik s Mirkou prosadili a obsadili krásné 3. místo. Roman Pecha s Annou Steckerovou si také v latinskoamerických tancích nevedli špatně a umístili se na 4. místě ve finále. V dětské kategorii se sourozenci Dan a Barča Borůvkovi potřetí v řadě probojovali do finále, tentokrát v něm obsadili 6. místo. V dospělé kategorii se Lukáš Hanzlík s Míšou Frankovou stali prvními nepostupujícími do semifinále ve standardních tancích třídy D a k postupu jim chyběl pouze jeden jediný kříž. V latinskoamerických tancích třídy D se zdejšímu publiku a porotě představily hned dva naše páry a k radosti nás všech se popraly o první dvě příčky. O trošku šťastnějšími byli v tento den Jakub Bečka s Ester Kurašovou a odvezli si z Otrokovic zlaté medaile. Jan Turek s Veronikou Mrténkovou si vytančili neméně krásný kov – stříbro. V kategorii standardních tanců třídy A jsme měli hned trojí zastoupení. Nejdále, a to do semifinále, se probojoval Marek Weinštuk a Kateřina Odstrčilová. Marek Švarc s Monikou Vymětalovou a Jakub Zárybnický s Kateřinou Vašíčkovou byli o něco méně úspěšní a postupová soutěž ve standardních tancích pro ně skončila ve druhém kole. Velký úspěch v Otrokovicích slavili Patrik Vymětal s Hankou Brunclíkovou, poprvé si zatančili finále „áček“ v latině, posbírali všechny známky, které mohli a v konečném součtu se nakonec umístili na 4. místě. Kromě Dominika a Mirky v latinskoamerických tancích se juniorské taneční ligy v Otrokovicích poprvé účastnili i sourozenci Richard a Anna Pánkovi v tancích standardních. V kategorii mládež náš klub na lize reprezentovali Jakub Zárybnický s Kateřinou Vašíčkovou a Marek Švarc s Monikou Vymětalovou. Poslední zářijový den se některé naše páry vydaly na 3. ročník Podzimní ceny města Břeclav. Do finále kategorie junior I se ve standardních tancích poprvé po prázdninách protančili Marek Chytil s Ellou Steckerovou a umístili se na 4. místě. Ve stejné kategorii uteklo latinskoamerické finále o jeden kříž našemu sourozeneckému páru Richardovi a Anně Pánkovým. Oproti předchozím zářijovým soutěžím si polepšili Lukáš Hanzlík s Míšou Frankovou, kteří ve standardních tancích postoupili do finále a v něm obsadili 5. místo. V latinskoamerických tancích se již potřetí v řadě na stupních vítězů, a v Břeclavi mluvíme o tom nejvyšším, umístili Jan Turek s Veronikou Mrténkovou. V kategorii hobby se soutěže účastnili i naši nejmenší – Viktor Pavlíček a Elizabeth Pánková, tentokrát obsadili 4. místo. Všem párům děkujeme za početnou reprezentaci našeho klubu v měsíci září. Gratulujeme k úspěchům, a to nejen k těm viditelným ve finále či na stupních vítězů, ale i k těm menším, dílčím, přes které vede cesta k těm viditelnějším.
PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 4586bcc