Čtyřikrát ve finále Mistrovství České republiky

5. prosince 2012
Minulý víkend dosáhl náš klub dalších velkých úspěchů. V brněnském univerzitním kampusu se uskutečnilo Mistrovství České republiky družstev, kde startovala i čtyři družstva Olympu. Věděli jsme, že do soutěže posíláme silná konkurenceschopná družstva, ale málokdo si dokázal představit, že se všechna čtyři dokáží probojovat do finále Mistrovství České republiky. Víkendovému soutěžení předcházela společná příprava s klubem Fortuna Zlín ve slovenském Púchově, kde si kromě výborného tréninkového prostředí tanečníci užili i výhody wellness centra. V sobotní části startovalo latinské družstvo mládežníků (do 18 let). V celé republice se našlo pouze sedm tanečních klubů, které byly schopny splnit podmínky účasti. Náš klub do soutěže postavil družstvo složené ze dvou párů mládežnických a dvou juniorských. O to větší radost vypukla, když se nám v prvním kole podařilo porazit silné pražské Maestro a postoupit tak do finále. Konečná šestá příčka je i vzhledem k věku zúčastněných tanečníků velkým úspěchem a příslibem do budoucna. Mistrem České republiky se stal TK Marendi, stříbro má DSP Kometa Brno, bronzoví skončil Madat TŠ Plamínek Praha. Naše družstvo tančilo ve složení: 6. místo: Mládež LAT Matěj Očenášek - Eliška Koldová Marek Švarc - Monika Vymětalová Dominik Homola - Mirka Uvízlová Jakub Zárybnický - Kateřina Vašíčková kapitán: Miroslav Hýža Nedělní program hostil hlavní část soutěží družstev. Největší želízko v ohni jsme měli v latinské soutěži juniorů. Do soutěže se přihlásilo osm tanečních klubů. Naši junioři bojovali o vytouženou medaili, která nakonec unikla nejtěsnějším možným způsobem. Jediný půlbod, jediná známka nakonec rozhodla o velkém smutku našich tanečníků. Pražský Taneční klub Maestro nám oplatil porážku z předchozího dne a my jsme brali ,,pouze\" čtvrté místo. I toto družstvo ale neřeklo své poslední slovo, tři ze čtyř párů zůstávají v kategorii juniorů i pro příští rok. Titul Mistra České republiky získala Fortuna Zlín, druhé místo obsadil TK Henzély-Swing, třetí skončil TK Maestro. 4. místo: Junioři LAT Marek Chytil - Ella Steckerová Dominik Homola - Mirka Uvízlová Matěj Očenášek - Eliška Koldová Roman Pecha - Anna Steckerová kapitán: Mgr. Marie Hýžová V soutěži standardních tanců dospělých startovalo celkem devatenáct družstev. Naše družstvo hladce proplulo do druhého kola, kde svedlo těsný boj se Spartou Praha a Starletem Brno o finále. Díky těsné shodě se nakonec radovaly všechny 3 kluby z postupu do sedmičlenného finále. I finálový souboj byl těsný, ale nakonec jsme skončili o jeden a půl bodu za brněnským Starletem na krásném sedmém místě. Vítězem se stala pořádající DSP Kometa Brno, druhý skončil pražský Madat a třetí rovněž pražský TK Heller. 7. místo: Dospělí STT Miroslav Hýža - Marie Hýžová Marek Weinštuk - Kateřina Odstrčilová Radim Stupka - Tereza Jendrulková Vít Navrátil - Petra Chytilová kapitán: Mgr. Marie Hýžová V latinskoamerické části soutěže dospělých se představilo celkem patnáct družstev. Prvním kolem naše družstvo prošlo opět bez zaváhání. Finálovou účast předem očekával málokdo, ale stejně nečekaný byl i suverénní způsob, jakým družstvo postoupilo (o 23 křížů). Ve finále se nám navíc podařilo porazit ještě druhé družstvo DSP Komety Brno. Z celkového pátého místa měli všichni velkou radost. Mistrem České republiky se stala DSP Kometa Brno, která jako první v historii vyhrála standardní i latinskoamerickou část soutěže, k tomu navíc přidala titul Mistra ČR i v mládeži. Druhé místo obsadil TK Orel Telnice, třetí byl TK Maestro. 5. místo: Dospělí LAT Marek Švarc - Monika Vymětalová Radim Stupka - Tereza Jendrulková Miroslav Hýža - Marie Hýžová Patrik Vymětal - Hanka Brunclíková kapitán: Hana Jendrulková Všem soutěžícím gratulujeme, čtyři finále jsou skvělou reprezentací nejen klubu, ale i města Olomouce a Olomouckého kraje.
PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 341617b