Taneční rok 2012

16. ledna 2013
Náš taneční klub má za sebou další, v pořadí již třiadvacátý rok. Jaký vlastně byl a co přinesl? Připomeňme si taneční dění za posledních dvanáct měsíců. Každým rokem se snažíme činnost klubu povýšit oproti tomu předchozímu. V roce 2012 se nám to podařilo na mnoha frontách. Klub se opět rozrostl jak do kvality, tak i do kvantity. Podle počtu registrovaných tanečníků jsme byli šestým největším oddílem v České republice, k čemuž dopomohla i Taneční škola Progress Olomouc, se kterou úzce spolupracujeme. Rozrostlo se i zázemí, které nám skýtá Slovanské gymnázium a ZŠ Holečkova, kde nám byly vytvořeny velmi dobré tréninkové podmínky i díky vytvoření dvou nových tréninkových ploch a nové podlaze na baletním sále. Díky tomu můžeme fungovat až na pěti prostorách současně a mohli jsme tak v říjnu znovu otevřít dvě nové tréninkové skupiny. V návaznosti na spolupráci našich předních párů a trenérů s nejlepšími tanečníky a mistry světa jsme zavedli nové tréninkové metody a obohatili tréninkové programy o moderní postupy. V neposlední řadě jsme zkvalitnili legislativní stránku klubu. Ve spolupráci s bývalým naším skvělým tanečníkem Mgr. Radimem Kotrbou jsme sestavili nové stanovy, které by měly pomoct ke stabilitě a efektivnějšímu chodu klubu. V následujících řádcích si připomeňme, jak se nám v loňském roce vlastně dařilo. Tři taneční soutěže Poprvé za posledních osmnáct let jsme v jednom roce uspořádali tři taneční soutěže a vůbec poprvé jsme pořádali soutěže výběrového řízení ČSTS. V květnu jsme uspořádali dvoudenní taneční klání Přáslavický pohár, jehož vyvrcholením byly postupové soutěže párů třídy ,,A“ a pohárové soutěže tříd BAM. Opomenutí nezůstali ani ostatní členové klubu, celkem osmadvaceti soutěží se zúčastnilo šedesát našich párů od nejmenších dětí až po dospělé. V listopadu jsme uspořádali další taneční soutěž, tentokrát v olomouckém Slovanském domě. Při této příležitosti se nám po jedenácti letech povedlo do Olomouce vrátit soutěž té nejvyšší kvality – Taneční ligu, k vidění bylo několik letošních mistrů ČR a další špičkové páry. Potěšila nás i obrovská účast a kladné ohlasy z řad tanečníků i veřejnosti V roce letošním chystáme další novinku, tentokrát se nám povedlo získat Taneční ligu dospělých, můžete se tak těšit na nejlepší páry České republiky. Soustředění Každé léto již více než deset let pořádáme jedno velké soustředění s těmi nejlepšími českými trenéry. V uplynulém roce jsme se kvůli velkému zájmu rozhodli uspořádat i v rámci spolupráce s jinými tanečními kluby podobných akcí více. V březnu jsme spolu s tanečním klubem DSP Kometa Brno uspořádali soustředění, které kombinovalo přípravu na Mistrovství ČR v deseti tancích a přípravu párů tříd DCB, které tak měli jedinečnou příležitost, se na parketě potkat s nejlepšími páry v republice. V srpnu proběhl již tradiční šestidenní tréninkový kemp. Jako místo konání byl už potřetí v řadě zvolen útulný Hotel Střelnice v Lošticích, kde se letos poprvé k přípravě našeho klubu připojilo i několik párů KST Šumperk. Akce se jako již tradičně účastnilo přes padesát našich členů, které vyučovala více než desítka trenérů. V druhé polovině listopadu vrcholily přípravy na Mistrovství ČR Družstev. Ve spolupráci s Tanečním klubem Fortuna Zlín jsme na tři dny využili luxusního sportovního centra ve slovenském Púchově, kde jsme si kromě výborných tréninkových podmínek mohli dopřát i příjemnou regeneraci v podobě saun nebo vířivky. Velkým přínosem pro naše juniory byla i tréninková konfrontace s budoucími dvojnásobnými mistry ČR družstev. V prosinci jsme rok 2012 zakončili účastí na tradičním Vánočním soustředění DSP Kometa Brno v Pršticích. Přes dvacet olympáckých tanečníků mělo jedinečnou možnost si vyzkoušet tréninky s hvězdami českého tanečního nebe, jako jsou čerství finalisté mistrovství světa Michal Horníček a Yana Grishchenko nebo pár světové padesátky David Odstrčil a Tara Bohak. Mistrovství České republiky - jednotlivci Vrcholem každé sezóny jsou bezesporu soutěže, kde páry bojují o titul Mistr České republiky. V roce 2012 se sice žádnému jednotlivci nepovedlo probojovat až do šestičlenných finále, ale hned čtyřikrát jsme měli zástupce v semifinále. Na Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích se velmi dobře vedlo Dominiku Homolovi s Mirkou Uvízlovou, kteří prvním rokem v kategorii junior 2 obsadili 12. místo a připravili si tak velmi dobrou pozici pro rok letošní. V dospělé kategorii se nejlépe vedlo Radimu Stupkovi a Tereze Jendrulkové, kterým o jednu příčku unikla účast ve čtvrtfinále a obsadili 25. místo. V tancích standardních se skvěle vedlo páru Matěj Očenášek – Marie Smyslilová, kteří v kategorii junior 2 obsadili 8. místo. V kategorii dospělých jsme měli hned trojnásobné zastoupení ve čtvrtfinále. Nejlépe se umístili Miroslav a Marie Hýžovi (14. místo), hned za nimi skončili Radim Stupka s Terezou Jendrulkovou (15.) a Adam Jendrulek s Ivou Riederovou (16.-17.). Další úspěchy jsme slavili v soutěži kombinace deseti tanců. Na devátém místě se umístili Miroslav a Marie Hýžovi, desátí skončili Radim Stupka a Tereza Jendrulková. Poprvé se uskutečnila i mistrovská soutěž v tzv. Freestyle. Na osmém místě se ve standardní části soutěže umístili Miroslav a Marie Hýžovi s vystoupením Retrostars. Mistrovství České republiky – družstva Historickým úspěchem pro náš klub dopadla mistrovská soutěž družstev. Náš klub do soutěží přihlásil čtyři družstva a všechna se dostala do finále. Družstvo juniorů se v latinskoamerické soutěži umístilo s opravdu velmi těsným odstupem od medailí na čtvrté příčce. Latinské družstvo mládeže, složené i z řad mladších juniorů obsadilo krásné šesté místo. Velká překvapení připravila obě družstva dospěláků. V nabité soutěži ve standardních tancích jsme postoupili do finále, kde jsme obsadili poslední – 7. pozici a ještě větší bombu připravili latináři, kteří se nejen dokázali probojovat do finále, ale v něm ještě vybojovat skvělé páté místo. Taneční liga V žebříčku taneční ligy, který se sestavuje z osmi až deseti soutěží, pořádaných za kalendářní rok, jsme měli zastoupení těsně pod stupni vítězů. V dílčích soutěžích jsme během roku dosáhli na dvacet účastí ve finále a čtyři bronzové medaile. V kategorii junior 2 se na čtvrtém místě umístili latináři Dominik Homola a Mirka Uvízlová, kteří v této kategorii zůstávají i pro rok 2013 a můžeme tak od nich očekávat vylepšení tohoto výsledku. Ve standardních tancích se nejlépe umístili Miroslav Hýža a Marie Hýžová, kteří v kategorii dospělých obsadili rovněž čtvrté místo. Hned za nimi – na pátém místě – skončil olympácko-telnický pár Adam Jendrulek – Iva Riederová. V latinskoamerických tancích skončil nejlépe Radim Stupka s Terezou Jendrulkovou, kteří obsadili jedenácté místo. Děti a junioři Během roku 2012 se povedlo do soutěžního koloběhu zapracovat několik dětských a juniorských párů. Řeč byla o Dominiku Homolovi s Mirkou Uvízlovou, kteří sbírali úspěchy v latině a již s předstihem si zajistili přímý postup do třídy a v roce 2014. Náš nejúspěšnější juniorský tanečník na mistrovství republiky Matěj Očenášek během roku změnil partnerku a spolu s Eliškou Koldovou z Fortuny Zlín se již v třídě B dostal do finále. Na mistrovství republiky se momentálně připravují dětský pár Daniel a Barbora Borůvkovi, kteří během roku sbírali jednu medaili za druhou a sourozenci Vilém a Nela Šírovi, kterým se v závěru roku podařilo získat třídy C v obou skupinách tanců. Účast na mistrovství si ještě musí ziskem třídy B, vybojovat sourozenci Richard a Anna Pánkovi. Roman Pecha a Anna Steckerová si během roku vytančili třídu B v latině a během ledna ještě musí zabojovat ve standardu, kde jim chybí dvě Fka do třídy B, která je vstupenkou na mistrovství republiky kategorie junior II. Dalším párem, který se ke konci roku začal umísťovat na stupních vítězů, je Marek Chytil s Ellou Steckerovou, jímž se povedlo získat třídu C v latině a slibně mají nakročeno i ve standardu. Ostatní páry na své velké úspěchy teprve čekají. Další tanečníci se začali objevovat v kategorii hobby. V nejmladší kategorii děti-I bojoval Viktor Pavlíček s Elizabeth Pánkovou a Aleš Ohera s Eliškou Tiefenbachovou. V dalších kategoriích se velmi slibně jevili také Pavel Ogoun s Natálií Kuncovou, Tomáš Kreuzinger s Patricií Červinkovou, Martin Zapletal s Adélou Seehofovou nebo také Patrik Šindler s Veronikou Górovou. Dospělí Nezaháleli ani tanečníci mládežnické a hlavní kategorie. O nový přírůstek ve třídě M se postarali Vít Navrátil a Petra Chytilová, kteří se tak můžou připravovat na Mistrovství ČR ve standardních tancích. K tomuto úspěchu přidali i těžce vydřený zisk třídy B v tancích latinskoamerických. K zisku mezinárodní třídy v latině se na dvě povedené soutěže přiblížili Patrik Vymětal s Hankou Brunclíkovou, jenž během roku rovněž přidali i zisk třídy B ve druhé skupině tanců. V klubu přibyly i nové třídy A. Ve standardních tancích si áčka vytančil Marek Švarc s Monikou Vymětalovou a Jakub Zárybnický s Kateřinou Vašíčkovou, kteří si tuto třídu vytančili i v latině, kde se k nim přidal i Adam Jendrulek s Ivou Riederovou. Nové béčko získali ve standardních tancích Vladimír Palík a Zuzana Vostrovská, v latině si stejnou třídu vytančili i Marek Weinštuk s Kateřinou Odstrčilovou. Na svou první soutěž v třídě B se jak ve standardu, tak i v latině chystá Radek Vymazal s Terezou Janíkovou, ve standardu pak i Jan Matoušek s Petrou Navrátilovou a Ondřej Benkovský s Nikol Urbančíkovou. Nová céčka vytančili Jan Turek s Veronikou Mrténkovou, Pavel Grepl s Radkou Slavotínkovou, Jakub Bečka s Ester Kurašovou nebo Aleš Pala s Monikou Navrátilovou. Další zisky tříd a úspěchy na nás čekají v roce 2013, všem přejeme pevné zdraví a hodně štěstí nejen na tanečních parketech!
PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: 549dbb4