Co nám přinesl únor?

20. března 2013
Čas letí a úspěchů přibývá. Na začátku února pořádalo soutěž Hlinsko, kde sourozenci Dan a Bára Borůvkovi vyhráli stříbro v Jun-I-C-LAT a zlato v Jun-II-C-STT. A aby toho nebylo málo, sourozenci Richard a Anna Pánkovi vyhráli také zlato v Jun-II-B-STT.

V ten stejný den naše taneční páry soutěžily i v Uhlířských Janovicích. V kategorii Dospělí-A-STT (22) se těsně před brány finále na sedmé místo probojoval Jakub Zárybnický s Katkou Vašíčkovou a v Dospělí-A-LAT obsadili dvanácté místo. Vrcholem dne byla dvě finále pro Mirka Hýžu a Marušku Hýžovou: v TL-Dospělí-STT (24) obsadili šesté místo a v TL-Dospělí-LAT (15) rovněž šesté místo.

Naši tanečníci mají stále sil dost a na Memoriálu Bohuslava Matiáše v Kolíně Pavel Grepl s Radkou Slavotínkovou na plné čáře vyhráli kategorii Dospělí-D-STT (25). V téže kategorii se na osmé příčce umístil Lukáš Hanzlík a Míša Franková.

Suverénně jsme vyhrávali opět v Hlinsku v Dospělí-D-STT (10). První místo si zasloužil Pavel Grepl s Radkou Slavotínkovou a třetí místo Lukáš Hanzlík s Míšou Frankovou.

O dva týdny později jsme se vydali do Říčan u Prahy. V Dospělí-D-STT (20) obsadil Pavel Grepl s Radkou Slavotínkovou čtvrté místo. Získali poslední chybějící počet bodů a tím pádem i vyšší třídu C! V téže kategorii se na jedenáctém místě těsně před branami semifinále umístili Lukáš Hanzlík a Míša Franková a v Dospělí-D-LAT se umístili na třináctém místě taktéž těsně před semifinálem. Nezapomeneme i na kategorii Dospělí-C-LAT (31): Čtvrté místo a první eFko pro Aleše Palu s Monikou Navrátilovou, osmé místo pro Jana Turka s Veronikou Mrténkovou, a deváté místo pro Pavla Grepla s Radkou Slavotínkovou. A na závěr dne kategorie Dospělí-B-STT (24), kde se Vladimír Palík a Zuzana Vostrovská probojovali na sedmnácté místo.

Stejně jako se konalo mistrovství České republiky ve standardních tancích, Český svaz tanečního sportu pořádal mistrovství i v latinskoamerických tancích, tentokrát v Praze. Nejprve to začalo kategorií Junioři-I-LAT (28), kde jsme měli velké zastoupení: Na třináctém místě se těsně před bránou semifinále umístili Vilém Šír a Nela Šírová, na šestnáctém místě Dan a Bára Borůvkovi a na dvacátém místě Marek Chytil s Ellou Steckerovou. Starší taneční páry v kategorii Junioři-II-LAT (35) také usilovně bojovaly: Obrovskou gratulaci si za čtvrté místo zaslouží Dominik Homola a Mirka Uvízlová a za šestnácté místo Roman Pecha a Anna Steckerová. I odpoledne nás velmi potěšilo. V kategorii Mládež-LAT (31) náš taneční pár Jakub Zárybnický s Katkou Vašíčkovou, kteří tentokrát reprezentovali DSP Kometu Brno, se umístili před bránou semifinále na 22.místě. Tento pár soutěžil i v kategorii Do 21let-LAT (31), kde vybojovali devatenácté místo. Ve večerních hodinách soutěžila velmi početná kategorie Dospělí-LAT (55): Patnácté místo patří Radimu Stupkovi a Tereze Jendrulkové a hned šestnácté místo patří Mirkovi Hýžovi a Marii Hýžové. A mistry České republiky v latinskoamerických tancích se stali naši externí trenéři – Filip Karásek a Sabina Pišková! Moc jim gratulujeme.

Závěrem února proběhla soutěž v Brně. V kategorii Dospělí-D-STT (23) soutěžily tři naše páry: První místo a první efko získal Jakub Bečka s Ester Kurašovou. Deváté místo obsadil Lukáš Hanzlík s Míšou Frankovou a patnácté místo Jakub Janků s Lenkou Dobešovou. V Dospělí-B-LAT (17) nás reprezentovali Marek Švarc s Monikou Vymětalovou a obsadili desáté místo a v Dospělí-A-STT (26) dvacáté místo. V Dospělí-A-LAT (25) obsadil Adam Jendrulek a Iva Riederová pěkné deváté místo. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci a těšíme se na další soutěže.

Hana Chytilová
PŘIDEJ SE K NÁM
A OBJEV LÁSKU K TANCI
Chci tančit

Kontakt

Taneční klub

Taneční klub Olymp Olomouc

Jiráskova 25, 779 00 Olomouc
IČO: 68347286
[email protected]
Kontaktní detaily

Taneční sály

Taneční centrum při FZŠ Holečkova

Holečkova 10, 779 00 Olomouc
(vchod brankou u zastávky Povel, škola)

Tělocvična Slovanského gymnázia

Jiřího z Poděbrad 13, 779 00 Olomouc
(vchod bránou z ulice U reálky)

Podporují nás

Český svaz tanečního sportu
Český svaz tanečního sportu
Město Olomouc
Město Olomouc
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj
Město Prostějov
Město Prostějov
Národní sportovní agentura
Národní sportovní agentura
© 2023 TK Olymp Olomouc, z. s.
Realizace: Jakub Zárybnický
Verze: bf457ce